İşte İngilizce
0
Hemşireler İçin İngilizce

Hemşireler İçin İngilizce

 

Hemşireler için İngilizce öğrenmek, kariyer yolculuğuna İngiltere ve Amerika gibi ana dili İngilizce olan ülkelerde devam etmek isteyenler için oldukça önemli bir konu haline gelmeye başladı. Birçok hemşire ve hemşire adayı İngiltere ve Amerika’daki çalışma koşulları ve ücretler düzeyi gibi sebeplerden kaynaklanan nedenlerle İngilizce öğrenerek yurt dışında kariyer yapmak istiyor. Hemşireler için İngilizce öğrenme platformları ve özel eğitim programları da her geçen gün artıyor. Peki doğru eğitim programı nasıl seçilmelidir? Sizin hemşireler için İngilizce öğrenme rehberi hazırladık.

 

Günümüzde birçok hemşire ve hemşire adayı yurt dışındaki kariyer olanaklarından yararlanabilmek için planlar yapıyor. Özellikle İngiltere ve Amerika’da çalışan meslektaşları ile aralarındaki fark düzeyi bu yolculuğa çıkma cesareti göstermeleri açısından itici faktör. Bu yolculuğa çıkarken hemşirelerin aşmaları gereken ilk adımsa İngilizce yeterliliklerini çıkarabildikleri kadar yukarı çıkarmak. Gerek mesleki denkliklerini sağlamak gerekse günlük aktivitelerini gerçekleştirebilmek için hemşirelerin İngilizcelerini olabildiğince üst düzeye taşımaları gerekiyor. Peki İngilizce yeterliliğini sağlamak için alacakları eğitimlerde hemşirelerin nelere dikkat etmesi gerekiyor. Gelin birlikte inceleyelim.

 

Genel İngilizce

Hemşireler için İngilizce eğitimlerinde yaşanan en büyük aksaklık öncelikle belirli bir seviyede genel İngilizce eğitimi almaları gerekliliğidir. Genel İngilizce eğitimi boyunca hemşirelerin aldıkları standart eğitim hem süreci uzatmakta hem de belirli bir motivasyon kaybına neden olmaktadır. Hemşirelerin eğitim için dikkat etmeleri gereken, genel İngilizce eğitimlerinin de alana özgü hazırlanmış olması gerekir. Genel İngilizce eğitimi için kullanılan materyaller ve metinlerin sağlık alanından hazırlanmış olması eğitimin verimini ve motivasyonunu arttırır. Bu denenle de alacağınız genel İngilizce eğitiminin hemşirelere özel olup olmamasına dikkat etmeniz yararlı olacaktır.

 

Mesleki İngilizce

Hemşireler için İngilizce eğitiminde dikkat etmeleri gereken en önemli aşamayı mesleki eğitim oluşturmaktadır. Hemşireler için mesleki İngilizce gerek denklik gerek kariyer süreçlerinde başat önem taşıması nedeniyle çok dikkatli seçilmesi gereken bir konu başlığını oluşturur. Hemşireler için Mesleki İngilizce öğrenme sürecinde dikkat edilmesi gereken nokta bu eğitimin ayrıca denklik için gerekli olan yeterliliği de sağlayıp sağlamadığıdır. Mesleki İngilizce eğitimi hemşirelerin tanı koyma, hastayla ve yakınlarıyla iletişim, tedavi süreçleri ve literatürü İngilizce olarak öğrenmesini amaçlamaktadır. Sizin için doğru eğitim programının bu unsurları içerip içermediğine dikkat etmeniz eğitimden verim almanız açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Hemşireler için İngilizce öğrenmenin en ideal yöntemini genel İngilizce ve mesleki İngilizce eğitimini hemşirelere özel ve karma bir şekilde tasarlanmasıdır. Hemşirelere özel hazırlanmayan genel İngilizce ve mesleki İngilizce eğitimleri verimsiz ve zaman kaybı olabilir. Siz de hemşireler için İngilizce eğitimi hakkında daha fazlasını öğrenmek bizimle iletişime geçebilirsiniz.   

 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.