İşte İngilizce
0
Teknik İş Gücü İçin İngilizce

Teknik İş Gücü İçin İngilizce

 

 Teknik iş gücü için İngilizce bilgisinin büyük fırsatlar yarattığını biliyor musunuz? İngiltere, Avustralya ve Amerika gibi anadili İngilizce olan ülkelerde büyük bir teknik iş gücü açığı oluşmaya başladı. Özellikle de İngiltere’ye incelediğimizde teknik çalışanlar için çok geniş iş fırsatları doğduğu görülmekte. Siz de İngilizcenizi geliştirerek İngiltere’de teknik iş gücü kariyeri yapabilir, hayatınızı farklı bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Ayrıntıları sizin için derledik. Gelin İngiltere’de teknik iş gücü için oluşan fırsatlara ve teknik iş gücü için İngilizcenin önemine birlikte bir göz atalım.

 

İngiltere gibi anadili İngilizce olan pek çok ülkede bir teknik iş gücü açığı oluşmakta. Bu açık Türkiye’deki teknik iş gücü için iştah kabartıcı iş fırsatları yaratıyor. Birçok iş kolundan oluşan teknik işler sağladıkları yüksek ücretler ile Türk işçilerin gözdesi konumunda. Özellikle İngiltere’de 2.500 £ seviyesinden başlayan aylık kazançlar teknik iş kollarında çalışanların İngilizce öğrenme motivasyonunu oluşturmakta. Peki İngiltere’de en çok aranan teknik iş gücü hangi alanları kapsıyor?

 

İngiltere’de Aranan Teknik İş Kolları

İnşaat Ustaları ve İşçileri

Elektrik Teknisyenleri

Makine Teknisyenleri

Oto Tamircileri

Tesisatçılar

Tamirciler

 

Bu alanlarda 2 yılı aşkın bir deneyimi ve ustalık belgesi veya lisans belgesi sahibi olan teknik işçiler İngiltere, Amerika ve Avustralya büyük bir fırsat sunuyor. Bunun için tek yapmanız gereken de iyi derece İngilizce öğrenmek. Bunun için dikkat etmeniz gereken husus genel İngilizcenin yanında mesleki İngilizce eğitimini de atlamamak. Birçok kişi genel İngilizce öğrenek başvuru yaptıklarında mesleki açıdan zorlanabilmektedir. Bu nedenle mesleki İngilizce bu süreçte özen göstermeniz gereken en önemli silahınız.

 

Mesleki İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Mesleki İngilizce öğrenirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey eğitim materyallerinizin bu alana özgü hazırlanmış olmasıdır. Eğer elektrik teknisyeniyseniz bu alanda hazırlanmış kaynaklardan yararlanan eğitim programlarından yararlanarak öğreneceğiniz İngilizceyle çok daha başarılı sonuçlar elde edersiniz. İngilizce eğitiminiz esnasında günlük profesyonel işlerinizde kullandığınız kelime ve kalıpların İngilizcelerini not alabilir, tekrarlar ile daha da başarılı olabilirsiniz.

 

İş’te İngilizce uzman ekibiyle iletişime geçerek anadili İngilizce olan ülkelerdeki teknik iş gücü olanakları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Mesleki İngilizce hakkında profesyonel yardım almak için bizimle iletişime geçebilir avantajlı mesleki İngilizce eğitim programlarından yararlanabilirsiniz. Çok daha fazlası için bizimle iletişime geçin!

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.