İşte İngilizce
0
Ziraat Sektöründe İngilizcenin Önemi
25 Nis 2022

Ziraat Sektöründe İngilizcenin Önemi

Ziraat Sektöründe İngilizcenin Önemi

Ziraat sektörü, İngilizcenin en önemli olduğu sektörlerin başında gelmektedir. Bunun başlıca sebebi, sektörde meydana gelen yeniliklerin ve gelişmelerin anbean takip edilmesi nedeniyle sürekli olarak araştırma yapılması ve yabancı paydaşlarla iletişim halinde olunması gerekmesidir.  Eğer, sektörde başarılı olmak ve yeniliklerden uzak kalmamak istiyorsanız, bugün kendiniz için bir adım atmalı ve iş İngilizcenizi geliştirmeye başlamalısınız.

Ziraat sektöründe İngilizce bilmeniz gerekmesinin ilk sebebi, sektörün çeşitli kollara yayılan alt dallarıdır. Ziraat mühendisliği, zootekni, bitki koruma, tarımsal biyoteknoloji, süt teknolojisi gibi çok sayıda dal sürekli olarak İngilizceden beslenmekte, her geçen gün gelişmekte ve yenilenmektedir. Eğer bu sektörlerde çalışan bir firmaysanız ya da bir çalışansanız güncelliği korumalı, gelişmeleri anlık olarak takip etmeli, sektörün uluslararası paydaşlarıyla iletişim halinde olmalısınız. İngilizce bilginiz bu noktada sizin için bir zorunluluk halini almakla birlikte, mesleki terimleri ve iş İngilizcesini bir uzmanlıkla kullanır hale gelmek zorunda kalırsınız. Ziraat sektörünün global düzeyde yayılmış olması firmalarda çalışan birçok farklı departmanda farklı derecelerde İngilizce bilgisini zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle de sektörde başarının en önemli etkenlerinden birini, pazarlamadan teknolojiye, üretimden Ar-Ge’ye İngilizceye hâkim çalışanlar oluşturmaktadır. Bu durum ziraat sektörü iş ilanlarında İngilizceyi ileri düzeyde biliyor olma şartı ile de kendini göstermektedir.

Eğer ziraat sektöründe çalışıyorsanız, kullandığınız malzeme ve ilaçların çoğunun da yurt dışından geldiğini biliyorsunuzdur. Dil bilmek, bu araç gereçlerin kullanımında da büyük kolaylık sağlamaktadır. Birçok ürünün kullanım kılavuzu, global bir dil olduğu için İngilizce olarak hazırlanır. Kılavuz olmasa bile, internette bu aletlerin kullanımı ile alakalı çok sayıda tanıtıcı video mevcuttur. Bu videolarda da ortak dil İngilizcedir.

Bu yazımızda ziraat sektöründe İngilizcenin önemine değindik. Sektörde başarılı olmak istiyorsanız, teknik İngilizceye hâkim olmalısınız.  Ziraat İngilizcesini en iyi şekilde öğrenebilmek ve konuşabilmek için profesyonel bir destek almanız iyi bir fikir olabilir. İş’te İngilizce’nin uzman eğitmenleri, size her konuda destek vermek için burada! Tek tıkla size özel hazırlanan eğitim müfredatından faydalanabilir, Ziraat İngilizcesini sektöre yönelik materyal ve yayınlar ile öğrenebilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.