İşte İngilizce
0
Doktorlar İçin İngilizce

Doktorlar İçin İngilizce

 

 

Doktorlar için İngilizce öğrenmek İngiltere ve Amerika gibi ana dili İngilizce olan ülkelerde tıp kariyeri yapmak isteyen doktorların son zamanlarda sıklıkla araştırdıkları bir konu haline geldi. Doktorların İngilizce öğrenirken izlemeleri gereken yolun diğer mesleki İngilizce eğitimlerinde farklı olması gerektiği görüşü ve bu alanda hazırlanan özel eğitim programlarının yaygınlaşması doktorlar için İngilizce öğrenme sürecini daha merak edilen bir konu haline getiriyor. Peki doktorların İngilizce öğrenirken dikkat etmeleri gereken şeyler neler? Doktorlar için özel hazırlanmış İngilizce öğrenme programını seçerken nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte arayalım.

 

Doktorlar için İngilizce öğrenmek birçok açıdan kariyer olanaklarını arttırıyor. Tıp literatüründeki yenilikleri takip ederek kendilerini geliştirmekten yurtdışı kariyer olanaklarına doktorlar için İngilizce büyük bir silah haline gelmekte. Özellikle İngiltere ve Amerika’nın doktorlara sağladığı kariyer olanakları Türk doktorların bu ülkelerde bir hayat kurma planları yapmasını sağlıyor. Amerika ve İngiltere’de doktorların elde ettikleri gelirler ve çalışma koşullarından yararlanmak için gerekli olan İngilizce yeterliliğinin sağlanması için gerekli olan ideal eğitimin hangisi olduğu konusu oldukça önemli. Peki Doktorlar için İngilizce öğrenme programının içeriği nasıl olmalı?

 

Doktorlar için Genel İngilizce ve Mesleki İngilizce

Doktorlar için İngilizce öğrenmeye başlamanın en zor kısmı genel İngilizce eve mesleki İngilizce eğitimlerini birlikte nasıl yürüteceğinin bilinmemesidir. Genel İngilizce eğitiminin uzun sürmesi çoğu doktor ve doktor adayı için İngilizce öğrenme sürecini oldukça sıkıntılı bir hale getirebilmektedir. Bu nedenle de eğitim alınacak kurumun bu iki eğitimi birlikte sunabileceği uyumlu bir eğitim programı olmalıdır.

 

Doktorlar için İngilizce öğrenme süreci bir seviye tespit sınavı ile başlar. Tamamlayacağınız seviye tespit sınavı ile birlikte hangi yetkinlikte İngilizce bildiğiniz tespit edilerek buna uygun bir program hazırlanmalıdır. Eğitim programı size genel İngilizce ile mesleki İngilizceyi birlikte sunmuyorsa büyük ihtimalle kurs sonrası bir bilgi boşluğu hissedersiniz. Doktorlar için en ideal İngilizce eğitimini sunan programlar genel İngilizce eğitimini mesleki terimler ve kalıplarla birlikte sunan, belirli olgunluğa ulaşılması ile birlikte daha çok mesleki İngilizceye odaklanan karma programlarlar olacaktır. Siz de bu tarz eğitimlere katılarak seviyeniz ne olursa olsun İngilizce öğrenebilir, yurtdışı kariyer olanaklarından yararlanabilirsiniz.

 

Doktorlar için İngilizce eğitimine nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O halde seviye tespit sınavımızı çözerek bize ücretsiz ders kazanmaya ne dersiniz? Seviye tespit sınavını hemen çözerek bizimle ücretsiz deneme dersi yapabilir, doktorlar için İngilizce öğrenmenin ne kadar kolay olabileceğini görebilirsiniz. İngilizce hakkında çok daha fazlası için bizimle iletişime geçin.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.