İşte İngilizce
0
Yurtdışında Kariyer Ve Yaşam
25 Nis 2022

Yurtdışında Kariyer Ve Yaşam

Yurtdışında Kariyer ve Yaşam

Kim istemez Yurtdışında yaşamak, yeni deneyimler edinmek, farklı kültürlerle tanışmak ve kariyerini geliştirmek! Farklı ülkelerde eğitim almanın ve çalışmanın kariyerimize katkısı yadsınamaz. Hemen hemen herkes geleceğini şekillendirmeye çalıştığı dönemlerde yurtdışı deneyimleri kazanarak kendini geliştirmek ister. Bunu nasıl yapacağı ise tam bir uzmanlık sorusudur. Ancak merak etmeyin! Bu makalede sizin için yurtdışında yaşamak için neler yapmanız gerektiğini derledik.

Halihazırda bir firmada çalıştığınız senaryoyu ele alalım. Eğer, çok uluslu bir şirkette çalışıyorsanız işiniz oldukça kolay. Yapmanız gereken, firmanızın yurtdışındaki açık pozisyonlarını öğrenmeye çalışmak olacak. Bu süreçte, İngilizce bilginizin ve kıdeminizin etkisi büyük önem taşımaktadır. Firmanızın yurtdışındaki iş fırsatları için insan kaynakları uzmanınıza danışabilirsiniz. Farklı bir alternatif olarak, firmanın yurtdışındaki şubelerinde çalışan arkadaşlarınızla da iletişime geçebilirsiniz.

Eğer şu an çalışmıyorsanız, yurtdışında iş bulmak iyi bir fikir olabilir. Bu, göze oldukça zor görünen bir seçenek olsa da doğru taktikleri izlediğiniz taktirde başarılı olacaksınız. Her ülkenin, kendine özel en çok kullanılan eleman arama sitelerine mutlaka göz atmalısınız. Özellikle Avrupa’da, bu ilanlarda maaşa kadar çok sayıda detay bulabilirsiniz. Tabi ki bu noktada en büyük yardımcınız iyi bir CV ve niyet mektubu olacaktır. Eğer yurtdışında oturma ve çalışma izniniz de varsa, çok büyük bir avantaja sahipsiniz. İngilizcenin anadil olarak kullanılmadığı bir ülkede, ana dili biliyorsanız bu da sizi rakiplerinizin büyük ölçüde önüne geçirecektir.

Eğer yurtdışında iş bulmakta zorlanıyorsanız, iş hayatına bir ara verip öğrenciliğe de dönüş yapabilirsiniz. Yüksek lisans, kurslar ve doktora alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz. Tüm bu eğitimler için, devlet ya da özel üniversite seçenekleriniz bulunuyor. Yaşamak istediğiniz ülkenin üniversitelerini ve kabul kriterlerini araştırabilirsiniz. Yalnız bu seçenek için IELTS gibi bir sınavına ihtiyaç duyacaksınız. Ülkelerin geneli, IELTS başlangıç notunu 6 olarak belirliyor. Bazı ülkelerde, en düşük kabul notu 6.5 da olabiliyor.

Tüm bu alternatif yollar için en çok ihtiyaç duyacağınız şeyin İngilizce bilgisi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer, yurtdışında yaşama ve çalışma gibi bir hayaliniz varsa, özellikle iş İngilizcesine ve teknik terimlere son derece hâkim olmalısınız. Mülakatlarda ve ofis ortamında kendinizi bu sayede rahatça ifade edebilirsiniz. İngilizce öğrenme ve yurtdışına yaşama sürecinde bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız İş’te İngilizce ekibinden her zaman yardım alabilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden ayrıntılı bilgi alabilir, yurtdışı kariyer planlarınızı hayata geçirmeye başlayabilirsiniz.

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.