İşte İngilizce
0
Mesleki İngilizce Öğrenmek

Mesleki İngilizce Öğrenmek

 
 
Mesleki İngilizce öğrenmek yurt dışında da mesleğini içre etmek isteyenler açısından son yıllarda özenle üzerinde durulan bir konu haline gelmeye başladı. Özellikle Avrupa’nın yaşlanan nüfusu Türkiye gibi genç nüfusa sahip ülkelerin vatandaşlarının daha yüksek gelir elde etme ve kariyer beklentisi ile göç etmelerine etki ediyor. Bu süreçte mesleki İngilizce eğitimi kariyer yolculuğunun kapısını aralayan en önemli unsurlardan biri haline gelmekte. Peki doğru bir mesleki İngilizce eğitimin özellikleri nelerdir. Sizin için mesleki İngilizce öğrenmek konusu hakkında merak edilenleri derledik.
 
Mesleki İngilizce öğrenmek bazı durumlarda zaman kaybı yaşadığınız başarısız uygulamalarla sizi hüsrana uğratabilir. Çünkü mesleki İngilizce eğitimi diğer İngilizce eğitimlerinde de olduğu gibi uzmanlaşmış özel bir eğitim alanını oluşturmaktadır. Rastgele bir eğitmenle başlanan eğitimlerin çoğunluğu bir başarısızlık ile sonuçlandığı için pek çok adayda mesleki İngilizce öğrenemeyeceği endişesi yaşanmaktadır. Üstelik bu endişeye genel İngilizce seviyesi yüksek olan adaylarda da karşılaşılmakta. Elbette bunun yanlış eğitmen, yanlış program, yanlış materyaller gibi çok basit görünen nedenleri olsa da aslında durum bunların tam bir kombinasyonudur. Gelin mesleki İngilizce öğrenmek için başvuracağınız eğitimlerde nelere dikkat etmeniz gerektiğine birlikte göz atalım.
 

Doğru Materyaller

Mesleki İngilizce öğrenmek için alacağınız eğitimlerde dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan birini eğitim materyalleri oluşturur. Eğitim programının size sunacağı materyaller sizin alacağınız mesleki alana özgü hazırlanmamışsa eğitimden verim alamazsınız. Bu nedenle materyalleri önceden incelemeniz yararlı olacaktır.
 

Doğru Eğitmen

Mesleki İngilizce öğrenmek için başvuracağınız eğitim programlarında dikkat etmeniz gereken en önemli unsuru eğitmenin mesleki İngilizce bilgisi oluşturur. Her eğitmen farklı bir alanda uzmandır. Eğitim alacağınızın eğitmenin sizin mesleğiniz alanındaki kişilere daha önce mesleki İngilizce eğitimi vermiş olması önemlidir. Eğitmeninizin mesleki literatüre ve kalıplara hakim olmaması alacağınız mesleki İngilizce eğitimindeki verimi düşüreceği için öncelikle eğitim alacağınız eğitmenin yeterlilikleri test etmeniz önemlidir.
 

Doğru Program

Mesleki İngilizce eğitimlerimde önemli unsurlardan birini de program oluşturur. Birçok program sizi önce genel İngilizce eğitimine yönlendirirken karma eğitim sunan programlar da bulunur. Karma programların uygulanması birçok avantaja sahip olsa bazı zorluklarla da karşılaşılabilmektedir. Karma programlar mesleki İngilizce ve genel İngilizceyi birlikte sunmakla birlikte yanlış eğitmen ve yanlış materyaller ile karma eğitim daha başarısız da olabilir. Mesleki İngilizce alanında deneyimli ve mesleki İngilizce açısından düzenlenmiş materyaller ile düzenlenmiş karma eğitimler hem zaman kazandırır hem de daha kalıcı bir öğrenme sağlar.
 
Mesleki İngilizce hakkında daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Seviye tespit sınavını çözerek bizden demo ders kazanmak isterseniz İngilizce Sınavı butonuna tıklayabilirsiniz. Çok daha fazlası için bizimle iletişime geçin.
 

EĞİTİM BAŞVURU FORMU

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.